MacBook Air Anakart Tamir, Değişim ve Servis İşlemleri ;

MacBook Air a1466 a1465 a1369 a1370 Tüm Modellerde,
Anakart Tamir ve Yenileme İşlemlerinde 6 Ay Garanti,
%100 Orijinal Parça Kullanımı..!

MacBook Air Anakart Sorunları Genelde İki Sebepten Oluşur ..!

1_ Macbook Air Sıvı Temas ve Sonrasında Oluşan Hasarlar!
2_ MacBook Air Güç Ünitesi Kaynaklı Hasarlar!
     (Orijinal Olmayan yada hasarlı batarya-adaptör kullanımı, uygun olmayan enerji kaynağı) 

Bu Sebeplerden Dolayı Oluşan hasarlarda, Macbook Air Anakartınızın Tamir İhtimali Çok Yüksektir..!

Ancak Aşağıdaki Hususlar bu tip durumlar sonrasında Önem Taşır ;

  • Özellikle Sıvı Temas Sonrası Erken Müdahale önemlidir, Sıvı temaslı cihazınızı bekletmeyiniz, Zaman Geçtikçe Korozyon Miktarı artacaktır.
  • MacBook Cihazlarınızı mutlaka, özellikle apple cihazlar üzerine uzman olduğuna inandığınız kişi ya da kuruluşlara teslim ediniz ve Servis Garantisi İsteyiniz..!
  • Macbook cihazlar, diğer notebook markalarından çok farklı yapıya sahiptir ve onarım için ciddi anlamda orijinal yedek parça gerektirir.

Mikro Düzeyde Apple MacBook Air Anakart Onarımları

     Servisimizde Tüm Apple MacBook Modellerinin, Mikro Düzeyde Kısmi Onarım, Bölgesel Yenileme İşlemleri, Sıvı Temas sonrası Genel temizlik ve onarım işlemleri, Güç Ünitesi İşlemleri Oldukça Tecrübeli ve Profesyonel Ekip ve Ekipmanlarımızla Yapılmaktadır.
     Tüm Operasyonlarımızda  %100 Orijinal Apple Parça ve Elektronik elementler kullanılır. Tüm Apple MacBook Modelleri için Elimizde her türlü yedek parça stoğu mevcuttur. Servisimizde Yapılan Tüm İşlemler mutlaka Garantilidir. Garanti süreleri yapılan işleme göre ve cihazın geldiği anki duruma göre farklılıklar gösterebilir. Garanti süreleri ve Yapılan İşlem ayrıntıları, Servis sonrası verilen 'Servis Bilgi Formu' nda Yer almaktadır.


6 Ay GARANTİLİ İşlem..! 

     Servisimizde Yapılan Tüm Apple MacBook Air Cihazlarda Anakart onarım, Yenileme işlemleri 6 Ay Garantilidir.
     Garanti süreleri ve Yapılan İşlem ayrıntıları, Servis sonrası verilen 'Servis Bilgi Formu' nda Yer almaktadır.
     Onarım sonrası verilen garantiler, değişen parça, yapılan işlem için geçerlidir. Cihaz için genel garanti değildir.


MacBook Air Anakart Değişim İşlemleri ve Uyumlu Modeller ;

     MacBook Air Cihazlarda, Anakart Onarımının Mümkün Olmadığı durumlarda son çare olarak Anakart Değişim Yoluna gidilir.
     MacBook Air Modelleri ve Anakart Değişim Uyum Bilgileri Aşağıda Sıralanmıştır ;

a1369 13" MacBook Air 2010 Yılı (sadece kendi yılı ile uyumludur)
a1369 13" MacBook Air 2011 Yılı (sadece kendi yılı ile uyumludur)
a1466 13" MacBook Air 2012 Yılı (sadece kendi yılı ile uyumludur)
a1466 13" MacBook Air 2013-2014-2015-2017 Yılı (tüm bu modeller birbiri ile uyumludur, i5 ve i7 işlemci farkları ve 4 GB 8 GB Ram Seçenekleri vardır)
a1370 11" MacBook Air 2010 Yılı (sadece kendi yılı ile uyumludur)
a1370 11" MacBook Air 2011 Yılı (sadece kendi yılı ile uyumludur)
a1465 11" MacBook Air 2013-2014-2015 Yılı (tüm bu modeller birbiri ile uyumludur, i5 ve i7 işlemci farkları ve 4 GB 8 GB Ram Seçenekleri vardır)

 

Ücretsiz Sevkiyat/Kurye, Ücretsiz YURTİÇİ KARGO .! 

     İstanbul İçinde Ücretsiz "Al-Bırak" sevkiyat ve Kurye Hizmetimiz vardır. Cihazlarınız Adresinizden alınıp Servis sonrası Tekrar adresinize bırakılabilir. Adres ya da konum göndermeniz yeterlidir. Ayrıca Servisimiz YURTİÇİ KARGO İle Anlaşmalıdır. Türkiye'nin her yerinden Cihazlarınızı Ücretsiz kargolayabilirsiniz. Burada Dikkat etmeniz gereken nokta, cihazınızı darbelere korunaklı şekilde, iyi kargo pakedi yapmanız. Kargoda meydana gelecek zararlarda sorumluluk maalesef müşterilere ait olmaktadır. Ücretsiz kargo Gönderimi için ALICI MÜŞTERİ NO : 407174401 Yazmanız ve ÜCRET ALICI demeniz yeterlidir.
 

 

Apple Macbook Air a1466 Anakart Onarımı Gerektiren durumlar :

  • Sıvı Teması, MacBook Üzerine Herhangi bir sıvı Dökülmesi, Çay, Kahve,Kola vs. ,
  • Fiziksel Darbe, Macbook'u bir yere çarpmak, düşürmek,
  • Uygun ya da Orijinal olmayan Adaptör, Batarya Kullanmak,
  • Tamir yada bakım amaçlı yapılan Bilinçsiz Müdahalelerin Cihaza zarar vermesi

 

MacBook Sıvı Temas İşlemleri :

     Sıvı Temas sonrası ortaya çıkan sorunlar, Onarım sebeplerinin başında gelmektedir. MacBook Cihazın üzerine dökülebilecek su, çay, içecek vb. her türlü sıvı, Derhal veya zamanla oluşacak Korozyon ve Oksidasyon mutlaka cihaza zarar verecektir. Sıvı temasına anında müdahale edilmesi, kesinlikle hiç bekletilmeden temizlenmesi, Gerekirse Anakartın Ultrasonic Banyo İle Dezenfektesi gerekebilir. Sıvı teması hemen sonrasında cihaz adaptörde ise hemen çıkarılmalı ve mümkünse kapatılmalıdır. Genelde Sıvı teması, MacBook cihazın hemen ya da bir süre sonra tamamen susmasına neden olur. Çünkü Anakart üzerindeki entegrelerde kısa devre oluşur. Bu kısa devre bölgeleri çok kısa zaman içinde, oksitlenir ve daha sıkıntılı ve cihaza zarar verici hal alır. Bu nedenle erken müdahale önemlidir.
     Anakart komple sökülerek önce özel solüsyonlarla komple temizlenir. Çok iyi bir kurutma işleminden sonra zarar gören bölgededeki entegreler kısmi olarak, zarar boyutuna göre bazen komple değiştirilir. Anakart kısa devreleri giderildikten sonra Klavye, Trackpad ve bağlantı flex kabloları kontrol edilir. Zarar görenler değiştirilir. Son olarak Cihaz uzun süreli "ASD" ve "UX" testLERE tabi tutularak teslim edilir.
     MacBook sıvı temas sonrası işlemler, titiz bir çalışma gerektirir, uzman kişiler tarafından ve gereken önem verilerek yapılmalıdır. İyi bir sıvı temas sonrası onarım işlemi yapılırsa, cihaz ileride sıkıntı yaratmayacaktır.