MacBook Pro a1502 Anakart İşlemleri

 

Apple MacBook Pro a1502 Modelleri :

MacBook Pro a1502 2013 Late, Core i5 2.4GHz, 4-8 GB Ram, 128-256 SSD
MacBook Pro a1502 2014 Mid, Core i5 2.6GHz, 8 GB Ram, 128-256 SSD
MacBook Pro a1502 2015 Early, Core i5 2.7GHz, 8 GB Ram, 128-256 SSD

 

Mikro Düzeyde Apple MacBook Pro a1502 Anakart Onarımları

     Servisimizde Tüm Apple MacBook Modellerinin, Mikro Düzeyde Kısmi Onarım, Bölgesel Yenileme İşlemleri, Sıvı Temas sonrası Genel temizlik ve onarım işlemleri, Güç Ünitesi İşlemleri Oldukça Tecrübeli ve Profesyonel Ekip ve Ekipmanlarımızla Yapılmaktadır.
     Tüm Operasyonlarımızda  %100 Orijinal Apple Parça ve Elektronik elementler kullanılır. Tüm Apple MacBook Modelleri için Elimizde her türlü yedek parça stoğu mevcuttur. Servisimizde Yapılan Tüm İşlemler mutlaka Garantilidir. Garanti süreleri yapılan işleme göre ve cihazın geldiği anki duruma göre farklılıklar gösterebilir. Garanti süreleri ve Yapılan İşlem ayrıntıları, Servis sonrası verilen 'Servis Bilgi Formu' nda Yer almaktadır.

 


12 Ay GARANTİLİ İşlem..! 

     Servisimizde Yapılan Tüm Apple MacBook Pro a1502 model Anakart onarım, değişim, kısmi Yenileme işlemleri 1 Yıl Garantilidir.
     Ancak önceden farklı servislerde işlem gören, açılan anakartı tamir edilen cihazlarda Garanti süreleri anakart durumuna göre 6 ay, ve 3 ay gibi sürelerle sınırlanır. İşlem öncesi bu durum net olarak Müşterimize bildirilir.
     Garanti süreleri ve Yapılan İşlem ayrıntıları, Servis sonrası verilen 'Servis Bilgi Formu' nda Yer almaktadır.
     Onarım sonrası verilen garantiler, değişen parça, yapılan işlem için geçerlidir. Cihaz için genel garanti değildir.


Ücretsiz Sevkiyat, Ücretsiz KARGO .! 

     İstanbul İçinde Sürekli sevkiyatımız dolaşmaktadır. Cihazlarınız Adresinizden alınıp Servis sonrası Tekrar adresinize bırakılabilir. Adres ya da konum göndermeniz yeterlidir. Ayrıca Servisimiz YURTİÇİ KARGO İle Anlaşmalıdır. Türkiye'nin her yerinden Cihazlarınızı Ücretsiz kargolayabilirsiniz. Burada Dikkat etmeniz gerekli husus, cihazınızı darbelere korunaklı bir şekilde, çok iyi kargo pakedi yapmanız. Özellikle köşe ısımları ve Ekran kısmını korumanız gereklidir. Kargoda meydana gelecek zararlarda sorumluluk maalesef müşterilere ait olmaktadır. Ücretsiz kargo Gönderimi için ALICI MÜŞTERİ NO : 407174401 Yazmanız ve ÜCRET ALICI demeniz yeterlidir.
 

Apple Macbook Pro a1502 Anakart Onarımı Gerektiren durumlar :

  • Sıvı Teması, MacBook Üzerine Herhangi bir sıvı Dökülmesi, Çay, Kahve,Kola vs. ,
  • Fiziksel Darbe, Macbook'u bir yere çarpmak, düşürmek,
  • Uygun ya da Orijinal olmayan Adaptör, Batarya Kullanmak,
  • Uygun Olmayan Aşırı Tozlu ya da Kirli Ortamda kullanmak,
  • Gerekli Bakımların yapılmaması sonucu Soğutma Sisteminin yetersiz Çalışması,
  • Tamir yada bakım amaçlı yapılan Bilinçsiz Müdahalelerin Cihaza zarar vermesi

 

MacBook Sıvı Temas İşlemleri :

     Sıvı Temas sonrası ortaya çıkan sorunlar, Onarım sebeplerinin başında gelmektedir. MacBook Cihazın üzerine dökülebilecek su, çay, içecek vb. her türlü sıvı, hemen veya zamanla mutlaka cihaza zarar verecektir ve kesinlikle hiç bekletilmeden temizlenmesi, sıvı temas işlemlerine tabi tutulması gereklidir. Sıvı teması hemen sonrasında cihaz adaptörde ise hemen çıkarılmalı ve mümkünse kapatılmalıdır. Genelde Sıvı teması, MacBook cihazın hemen ya da bir süre sonra tamamen susmasına neden olur. Çünkü Anakart üzerindeki entegrelerde anında kısa devre oluşur. Bu kısa devre bölgeleri çok kısa zaman içinde, oksitlenir ve daha sıkıntılı ve cihaza zarar verici hal alır. Bu nedenle erken müdahale önemlidir.
     Anakart komple sökülerek önce özel solüsyonlarla komple temizlenir. Çok iyi bir kurutma işleminden sonra zarar gören bölgededeki entegreler kısmi olarak, zarar boyutuna göre bazen komple değiştirilir. Anakart kısa devreleri giderildikten sonra Klavye, Trackpad ve bağlantı flex kabloları kontrol edilir. Zarar görenler değiştirilir. Son olarak Cihaz uzun süreli teste tabi tutularak teslim edilir.
     MacBook sıvı temas sonrası işlemler, titiz bir çalışma gerektirir, uzman kişiler tarafından ve gereken önem verilerek yapılmalıdır. İyi bir sıvı temas sonrası onarım işlemi yapılırsa, cihaz ileride sıkıntı yaratmayacaktır.
     MacBook Cihazlarınızı mutlaka, özellikle apple cihazlar üzerine uzman olduğuna inandığınız kişi ya da kuruluşlara teslim ediniz ve Servis Garantisi İsteyiniz..! Tüm apple cihazlar, benzer markalardan çok farklı yapıya sahiptir ve onarım için ciddi anlamda orijinal yedek parça gerektirir.

 

     

     

12 Ay Garanti, %100 Orijinal Parça..!