Apple iMac Ekran kartı sorunları

 

Önemli Bilgi (15 ocak 2021 itibariyle) ;
Artık, Kronik Problemli Olan, iMac 2010 2011 2012 Yılı Kronik Ekran Kartı Problemlerinde, Farklı ve Daha Kalıcı Çözüm Sunuyoruz... 
Eskiden, Aşağıdaki Makalelerde de Belirttiğimiz gibi, Ekran Kartı Üzerindeki GPU Chip Değiştirerek, ve 6 Ay Garanti vererek işlem yapıyorduk.
Bu İşlem sonrası Arıza Tekrarı İhtimali Yüksekti ! Ancak Farklı Alternetif olmadığından, Cihazın Çalışması İçin tek çare bu chip değişimi yapılıyordu.

Ancak Ocak 2021 İtibariyle, bu Kronik problemli Cihazlara, Kendi getirdiğimiz Ekran Kartlarını Takıyoruz..! 

 • Aslında iMac İçin Üretilmeyen bu Kartları, bir dizi Fiziksel ve Yazılımsal işlemden geçirerek %100 iMac Uyumlu Hale Getiriyoruz.
 • Komple Ekran Kart Değişimi yapıyoruz,
 • Eski Ekran Kartından Çok daha Fazla Performans Elde ederek, yepyeni i5 yada i7 işlemcili bir Cihaz Ortaya Çıkarıyoruz.
 • Güncel Rutin İşlem Kullanan, Çok yüksek Performans istemeyenler için  2 GB NVIDIA Quadro Seçeneğimiz ve,
 • Yüksek Performans Grafik Ağırlıklı Kullanıcılar için 4 GB NVIDIA Quadro Seçenekleri Sunuyoruz.

iMac Kronik Ekran Kartı Sorunlarında,
Türkiye'de Tek Kalıcı ve Kesin Çözümü Sunuyoruz..!

 

Aşağıdaki Belirtiler iMac Ekran Kartı Chip Sorunlarının Belirtileridir..!  

 • iMac İlk Açılış Sırasında Belli bir yerde Ekran Donuyor ve İlerleme Olmuyorsa,
 • iMac Cihazınızı Açmaya Çalıştığınızda Power Işığı yanıyor fakat Hiç Görüntü Gelmiyor,
 • iMac Cihazınızı Açmaya Çalıştığınızda Power Işığı yanıyor fakat Sadece Bembeyaz Bir Ekran Geliyor,
 • Ekranda Herhangi bir Zamanda, Olmaması Gereken Dikey Çizgiler Çıkıyorsa,
 • Çalışma Esnasına Aniden Donup Kalıyor ve Kesinlikle İlerlemiyorsa,
 • Çalışma Esnasına Sıklıkla Restleme yapıyorsa

Çok Büyük Bir olasılıkla iMac Ekran Chip ya da diğer kullanılan tabirlerle,
" Grafik chipset, Görüntü chip, Vga Chip
" Ünitesi Bozulmuştur ve Değişmesi Gereklidir..!

Apple iMac ekran kartı chipset yapısı ve işlevi,

               Apple iMac cihazlarda çok karşılaşılan sorunlardan biri Apple iMac ekran kartı sorunu'dur. Apple iMac ekran  chipset fiziksel yapısı iki şekildedir. Birinde Apple iMac Anakart' tan bağımsız, Fakat soket yapısı ile Anakart veriyollarına bağlı kart şeklindedir.Bu üniteye Apple iMac Ekran kartı diyebiliriz. Apple iMac Ekran kartı üzerinde, Apple iMac Ekran chipi ve çeşitli elektronik devreler bulunmaktadır. İkinci Apple iMac Grafik kart yapısında ise, Apple iMac ekran kartı chipi direkt anakart üzerine montedir.Ayrıca bir Apple iMac ekran kartı bulunmaz.


Apple iMac ekran kartı chipset, arızalanma belirtileri..!

               Apple iMac ekran kartı' nın ya da Apple iMac ekran chipinde sorun olduğu, ve Apple iMac ekran chipi değişiminin kaçınılmaz olduğu belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz..! Apple iMac cihazınıza görüntü gelmez, Apple iMac power ışığı yanar ancak beyaz ekran gelir, Apple iMac power ışığı yanar ancak çizgili ekran gelir, Apple iMac power ışığı yanar ancak beyaz ekran üzerine siyah yazılar gelir, Apple iMac sistem açılırken apple logoda kalır ileri gitmez, Apple iMac standart çalışma esnasında donar kalır. Apple iMac ekran kartı ya da Apple iMac ekran chip sorunu olduğu, fiziksel ve görsel olarak anlaşılmaz. Çünkü Apple iMac ekran kartı chipi bozuk dahi olsa, chip yüzeyinde herhangi bir deformasyon, bozukluk, çatlak, patlak vs. olmayabilir. Apple iMac ekan kart sorunu, ancak yukarıda sıraladığımız belirtiler ile doğrulanabilir.

     Apple Apple iMac ekran kartı ya da Apple iMac ekran chip sorunun çözümü..!

               Apple iMac ekran kartı chip sorununun tek bir çözümü vardır. Apple iMac Ekran kartını komple ya da Apple iMac ekran kartı chipini değiştirmek. Eğer Apple iMac ekran kartı yok ve Apple iMac ekran chipi anakart üzerinde yerleşik durumda ise, bu Apple iMac ekran kart chipini değiştirmek..! başka bir deyişle apple macbook grafik kart chipini değiştirmek. 
               Bir Apple iMac ekran kartı chipi değişim işlemi, yalnızca tam profesyonel ekipmanlar ve Uzman Ekip tarafından yapılabilir. Apple Apple iMac ekran kartı chipi değişim işlemi sırasında eski ekran chipi özel yöntemlerle Apple iMac anakart üzerinden çıkarılarak, yine özel yöntem ve ekipmanlar ile yeni Apple iMac chipset anakarttaki yerine yerleştirilir.
               Yüksek ısı ve milimetrik hassasiyet gerektiren Apple iMac ekran kartı chip değişim işlemi, amatör servis ve kişilerce yapılmaya çalışılırsa, sonuçları mali açıdan ağır olabilir. Apple iMac ekran kartı chipi değişim işlemi başarısız olup sonuç veremiyeceği bir yana, Apple iMac anakart üzerindeki diğer üniteler zarar görebilir, Apple iMac anakart veriyollarında hasar oluşabilir ve Apple iMac cihazı ya da Apple iMac anakartı amatör müdahale yüzünden bir daha onarılamaz hale gelebilir. Apple iMac servisimize, bu şekilde müdahale görmüş birçok Apple iMac cihaz gelmekte, bir kısmı Apple iMac servisimizde onarılabilmekte, bir kısmı ise onarılamaz hasar aldığından tamir edilememekte ya da örneğin ' Apple iMac anakart değişimi ' gibi  çok daha yüksek maliyetli servis işlemi gerektirmektedir.
              Apple iMac servisimizde, Apple Apple iMac ekran kartı chip değişim işlemlerimiz, BGA adı verilen özel makinelerimizde ve profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Çoğu Apple servislerde sadece slotlu olan Apple iMac ekran kartı komple değiştirilmekte , Apple iMac chip değişim işlemi yapılamamaktadır. Bu da servis maaliyetinin çok çok yükselmesi anlamına gelmektedir. Apple iMac servisimizde, "Apple iMac ekran kartı" komple değişmeden Sadece " Apple iMac ekran kartı chipi" değiştirilerek servis maaliyetleri çok düşürülür. Tüm Apple iMac chipset değişimlerimiz sonrası yaptığımız işleme, hiçbir elektronik serviste olmayan '6 AY yıl garanti verilmektedir'

Ücretsiz Kargo, Sevkiyat, Teslimat İşlemleri ,

 • İstanbul içi Tüm Bölgelerde 'Ücretsiz Sevkiyatla' Cihaz alıp, bırakılmaktadır! 
 • Cihazını Ulaştırmak İçin 0 530 405 85 00 numaralı Telefona Adres Bilgileri Gönderebilir ya da Konum Atabilirsiniz.
 • İstanbul Dışında İseniz Türkiye'nin Her yerinden 'YURTİÇİ KARGO' ile Cihazlarınızı Ücretsiz Gönderebilirsiniz,
 • Cihazınızı Emniyetli bir şekilde Paketledikten sonra 'ALICI Müşteri No :407174401' Yazarak 'ÜCRET ALICI' Olarak Gönderiniz. 
 • Ücretsiz Arıza Tespitinden sonra, İşlem ve Fiyat Bilgileri Size Bildirilir,
 • Onayınız Dahilinde İşlem Yapılarak, Yine Ücretsiz Kargo ile Cihazınız, Fatura ve Garanti Bilgi Formunuz Adresinize Ulaştırılır.

 

ö