iPX Anakart Değişimleri ve Sorun giderme

iPX Anakart, Anakart Sorunlarını giderme işlemleri;

 

   iPX Sıvı Teması, iPX Cihazın denize, havuza girmesi, suya düşmesi, üzerine herhangi bir sıvı dökülmesi, Çay, Kahve,Kola vs... 

 • iPX Cihazlarda, Yukarıdaki nedenlerden dolayı oluşabilecek sıvı temaslarında, mutlaka iPX Anakart sökülmeli ve Aşağıda ayrıntıları belirtilen sıvı temas işlemleri Uygulanmalıdır. Çünkü herhangi bir sıvı iPX Anakart üzerindeki iletken kısımlarla temas ettiğinde, çok hızlı bir şekilde ve özellikle iletken bağlantı noktalarında oksidasyona, korozyona sebep olur. Bu durum temizlenmedikçe çok hızlı bir şekilde iPX Anakart Deforme olur, Çeşitli kısa devre oluşumları ve çeşitli ünitelerde, chip entegre vs. yanmaları olur. iPX Çalışmaz hale gelir. iPX Anakart Sorun giderilerek, temizliği yapılarak sorun çözülür.
   
 • Fiziksel Darbe, iPX Cihazı, düşürmek, bir yere çarpmak,
  iPX cihazlarda tamir işlemi gerektiren ve en çok rastladığımız nedenlerden biri de cihazın fiziksel darbelere maruz kalmasıdır. iPX yere düşme, bir yere çarpma şeklindeki olaylarda, Öncelikli olarak iPX LCD Ekran kırılabilir, iPX kasa öncelikle köşelerden zarar görebilir, yamulabilir. Bazı durumlarda iPX Anakart dahi zarar görebilir, çatlayabilir, kırılabilir. iPX Anakart üzerindeki veriyolları kopabilir. Bu tip durumlarda iPX Anakart Yenileme İşlemi Uygulanır, Kırılan lcd ekranlar değiştirilebilir.


   
 • Uygun ya da Orijinal olmayan, Yan sanayi Şarj cihazı yada Pil Kullanmak,
  cep telefonları Orijinal olmayan yan sanayi Şarj cihazları ve Bataryalara karşı hassas cihazlardır. Kendine özgü teknik yapılarından dolayı sadece orijinal pil ve Şarj cihazlarında sıkıntısız çalışırlar. Orijinal olmayan Ünitelerle beraber çalıştığında kolaylıkla bozulurlar. iPX Şarj cihazları koruma fonksiyonlarına da sahip standart dışı cihazlardır. Sadece soket yapısı ve voltaj benzerliği, Orijinal olmayan bir şarj cihazını ya da bataryasını iPX Cihazda kullanılabilir kılmaz. Orijinal olmayan Şarj cihazları iPX Anakarta, iPX power kontrol ünitelerine zarar verir.