Apple MacBook Servis, Yenileme, Tamir

MacBook Servis İşlemlerinde, 1993' ten beri Yanınızdayız..!

 • MacBook Anakart Onarım, Değişim, Kısmi Yenileme İşlemleri,
 • MacBook SIVI TEMAS Sonrası Oluşan Sorunlar ve Çözümleri,
 • MacBook LCD Ekran Değişimleri
   

 

Sorularınız İçin, Arayınız & Yazınız ..!


Apple Macbook Anakart Tamir, Yenileme ve Değişim İşlemleri ;
     Apple MacBook Anakart Arızalarında, Yapılan Testler sonunda MacBook Anakartın zarar görmüş data veriyolları veya bu veriyolları üzerinde bulunan çeşitli tip ve büyüklükteki elektronik parça ve devreler birebir orijinal Apple parçalarla değiştirilerek yenilenir. İşlem sonucunda Yenilenen Macbook Anakart, Macbook kasa içine tekrar montajı yapılmadan, seri testlerden geçirilir. Bu testlerde amaç  İşlemci ve Grafik chipini yoğun şekilde kullanarak en yüksek performanslarda çalıştırarak Yenilenen ve değiştirilen parçaları kontrol etmektir.

12 Ay GARANTİLİ İşlem..!
 
   MacBook Anakartlara Servisimizde Yapılan Tüm Yenileme, Tamir İşlemleri "12 AY Garantili" ve "Garanti Belgeli" Olarak Yapılır. İşlem sonrası verdiğimiz "SERVİS BİLGİ FORMU" nda , Yapılan İşlemlerin tamamı, Parça ve İşçilik Garanti Süreleri Açık olarak Belirtilir. Anakart Onarım Garanti süreleri ve Taktığımız Anakartlarda GARANTİ Süreleri 12 AY Olarak verilir. Garanti sadece değişen, işlem yapılan ya da değiştirilen Parçayı kapsar. Cihazın tamamı için bir Garanti değildir..!

 

Ücretsiz Sevkiyat, Ücretsiz Kargo..!

 • İstanbul İçinde Adresinizden Adresinize Ücretsiz Sevkiyat,
   
     Sadece Telefon, whatsup, mail ile Adres Bilgileri göndermeniz yeterlidir.
 • İstanbul Dışından Tüm Kargo Geliş Gidişleriniz Yurtiçi Kargo İle Ücretsiz..!
       Müşteri NO 407174401 Yazarak 'ÜCRET ALICI' Gönderiniz.

   

Apple Macbook Anakart Arıza Sebepleri ,

 • Sıvı Teması, MacBook Üzerine Herhangi bir sıvı Dökülmesi, Çay, Kahve,Kola vs. ,
 • Fiziksel Darbe, Macbook'u bir yere çarpmak, düşürmek,
 • Uygun ya da Orijinal olmayan Adaptör, Batarya Kullanmak,
 • Uygun Olmayan Ortamda Kullanmak, Tozlu ya da Kirli Ortamda kullanmak,
 • Gerekli Bakımları Yapmama sonucu Soğutma Sisteminin yetersiz Çalışması,
 • Önceden Yapılan Bilinçsiz Onarım Müdahalelerin Anakarta Zarar vermesi

MacBook SIVI TEMASI ve Sonuçları,
          Apple Macbook Üzerine, Herhangi Bir sıvı Dökülmesi, MacBook Anakart'ında meydana gelen Arıza Sebeplerinin Başında Gelir ve aslında Tüm Notebooklar Arasında da En Büyük Bozulma Oranını Sıvı Teması Oluşturur. MacBook Klavye Üzerine Dökülen bir sıvı Cihazda Çeşitli Sıkıntılar Yaratır. Dökülen Sıvının Türü de Arızanın Büyüklüğüne Etki eden Faktörlerdendir.         
          Bu sıvı Türleri Genelde Su, Çay, Kahve, Çeşitli İçki ya da Meyve sularıdır. Hepsi de Cihaza zararlar verir. Öncelikli Zararı MacBook Klavyesi Görür. Klavye bazı tuşları ve bazen de tamamı çalışmaz hale gelir. Klavyeyi değiştimek Tek Çaredir. Klavye boşluklarından içeri giren sıvı İkinci Zararı ise Anakarta verir. Anakartla temas eden sıvı, kart üzerindeki çeşitli elektronik parçalar arasında kısa devrelere sebep olur. Hızlı müdahale edilmeyen cihazlarda içeride bekleyen sıvı çok kısa sürede oksitlenmeye ve veriyollarının bozulmasına sebep olur.
          Servisimize Gelen Sıvı Teması Görmüş Cihazlar Kapsamlı Olarak Sökülür. Sıvı nem ve rutubetten arıldırıldıktan sonra, MacBook Anakart Komple Özel Yıkama Sistemiyle, Maruz Kaldığı sıvıdan arındırılır. Zarar Görmüş Üniteler Varsa 'MacBook Orijinal Parça' ile değiştirilir. Zarar Gören MacBook Klavye de yeni bir 'MacBook Orijinal Klavye' İle Değiştirilir ve Cihaz Montajı yapılır. Belirli Sürelerde Çalışma Testleri sonrası Teslim Edilir.
          Sıvı Teması Sonucu Uyguladığımız Servis İşlemleri ve Değişen 'Orijinal MacBook Parçaları '12 AY Garantili' dir..!


MacBook Fiziksel Darbe Sonrası Anakart Sorunları,
          MacBook Cihazı Taşıma Esnasında Bir Yere Çarpmak, Taşıma Esnasında Düşürmek, Emniyetsiz Paketleme ile Kargolama esnasında çeşitli bölgelerine oluşabilecek baskılar gibi Fiziksel Temaslar da MacBook Anakarta çeşitli zararlar verebiliyor. Bu Tür Olayların En Çok zarar verdiği yer aslında MacBook Ekran Paneli Olsa da, Üzerinde Yüzlerce Veriyolunun bulunduğu MacBook Anakart Ünitesi de Kasılmalar ve Ani Darbelerde zarar görebiliyor.
          Yine Servisimizde MacBook Anakarta Müdahale Edilerek Zarar Gören Anakart Üniteleri varsa Değiştirilir, Zarar Gören MacBook Anakart Veriyoları varsa Onarımı Yapılır. Belirli Sürelerde Çalışma Testleri sonrası Teslim Edilir.
          Fiziksel Darbe Sonrası Uyguladığımız Servis İşlemleri ve Değişen 'Orijinal MacBook Parçaları '12 AY Garantili' dir..!

MacBook' da Uygun ya da Orijinal Olmayan Adaptör ya da Batarya Kullanımı,
       
  Apple Macbook anakart, yapısal olarak, üzerinde yüzlerce elektronik devre, çeşitli chip ve chipsetler ve bunların enerji beslemesini sağladığı birçok besleme devrelerinden oluşmaktadır. Bu ünitelerden bir veya birkaçının maruz kalacacağı dengesiz voltaj Apple Macbook Anakart bozulması'na sebep olabilir. Bu Nedenle MacBook Bataryanıza Uygun Gerilim Değerlerini Taşıyarak Şarj olmasını sağlayan MacBook Adaptörünüzün ve Bütün Sistemin Enerjisini Sağlayan MacBook Bataryanızın Mutlaka Orijinal Ürün Olmasını Tavsiye Ediyoruz.  

MacBook' da Uygunsuz Ortamda Kullanımın Yol Açabileceği Anakart Sorunları,
       
  Apple Macbook' unuzu Tozlu Ortamlarda , Kumaş ya da Battaniye gibi Maddelerin Üzerinde Kullandığınızda, sık olarak iç fan ve soğutucu bakımlarını yaptırmak gereklidir. MacBook İçinde bulunan ve Görevi İşlemci ve MacBook İç ısısını Düzenlemek ve Düşürmek Olan Fan Sistemleri, Sürekli Çalışarak Kasa içindeki havay dışarı atarak yeni hava akımı sağlarlar.İçeri giren hava tozlu,tüylü vs. olduğunda bu cisimler zamanla MacBook Fan ve MacBook Anakart Üzerinde Birikim Oluştururlar.Zaman Geçtikçe MacBook Hava Kanalları Kapanır, Fan Çalışması Yavaşlar, Hatta durur. Soğutma Sistemi Çalışmayan ya da eksik çalışan MacBook Cihazların Bir süre sonra, Anakart, İşlemci ve Ekran Kartı Arızaları vermesi Kaçınılmazdır. Bu Nedenle Periyodik MacBook Genel Bakım, Kasa İç Temizlik, Fan Temizlik ve MacBook Thermal Pad Değişimleri Çok Önemlidir..!          

MacBook'a Periyodik Bakım Yapılmaması sonucu oluşan Anakart Arızaları,
       
  Apple Macbook Cihazlar, Tüm Diğer ' Mobil ve Mekanik Soğutma Sistemine Sahip ' Cihazlar gibi Periyodik Bakım ve Temizlik İhtiyacı Duyarlar. Bunun Sebebi ise Soğutma Sistemi olan MacBook Fan' ın Soğutma esnasında sürekli, Kasa iç havasını kanalardan dışarı atarak, içeri yeni hava girmesini sağlamasıdır. Yani MacBook kasa içine sürekli dış ortamdan hava sirkülasyonu mevcuttur. İşte Dış ortam havasının yapısıyla da ilgili olarak, zamanla MacBook Hava Kanalları Kapanır, Fan Çalışması Yavaşlar, Hatta durur. Soğutma Sistemi Çalışmayan ya da eksik çalışan MacBook Cihazların Bir süre sonra, Anakart, İşlemci ve Ekran Kartı Arızaları vermesi Kaçınılmazdır. Bu Nedenle Periyodik MacBook Genel Bakım, Kasa İç Temizlik, Fan Temizlik ve MacBook Thermal Pad Değişimleri Çok Önemlidir..!          

MacBook' a Önceden Yapılan Bilinçsiz ve Yanlış Müdahalenin Yol açtığı Anakart Sorunları,
       
  Daha öceden Apple MacBook'a yapılan çeşiti yanlış ve bilinçsiz fiziksel müdahaleler ,ehil olmayan kişilerin tamir çabaları sonucu MacBook Anakart zarar görmüş olabilir. Bu MacBook Anakart Sorunları karşımıza daha çok Anakart Veriyollarının Bozulması, MacBook Ekran Chip arızasını gidermeye çalışırken onunla bağlantılı yüzlerce veriyolunun koparılması şeklinde çıkar. Tamir girişimi sonrasında Cihazınız onarılamadığı gibi, Bozuk Ekran chipset vakası beraberinde birde Bozuk bir MacBook Anakart ve Tabiyki Çalışmayan bir MacBook' la başbaşa kalırsınız.
          Bu Nedenle Özellikle Mac Cihazlarınızı Ehil, Deneyimli ve İşlem Sonrası Gerçekten Garanti verebilen Servislere Emanet ediniz. Bir Alt Paragrafta da belirteceğimiz gibi Mobil, Elektronik bir cihazın Chiplerine ve Anakartına Müdahale etmek için, Ciddi deneyimli ve Uzman Kışilerin yanında, Profesyonel Ekipmanlar da Gereklidir.
         

Apple Macbook Anakart Onarımı ;
          
Apple Macbook anakart tamiri, Ancak Profesyonel Müdahale ve Alanında Uzman kişilerce ve Gerekli Ekipmanları kullanarak yapılması mümkün bir işlemdir. Aslında tüm elektronik sistemlerin anakart tamiri için aynı koşullar gerekli olsa da, Apple cihazlarda, kendine özgü elektronik yapılanmalar ve çalışma prensipleri vardır. Apple Macbook anakart tamiri' nde, arıza şekline göre farklı müdahale bölgeleri ve yöntemleri vardır. Apple Macbook anakart veriyolu onarımı, Apple Macbook besleme devre onarımı, Apple Macbook anakart  üzerinde bulunan çeşitli elektronik ünitelerin değişimi bu işlemlerden bazılarıdır. Apple Macbook anakart arızaları servisimizde 1 yıl garantili olarak yapılır.

Apple Macbook Anakart değişimi;
          Apple Macbook Anakart değişim işlemi, onarım yapılamayacak kadar zarar görmüş Apple Macbook anakart'larında uygulanır. Acemice yapılan tamir işlemleri, özellikle chipset arızasını gidermek için kullanılan Anakart chip ısıtma yöntemleri, Apple Macbook anakart'ın veriyollarında veya diğer ünitelerinde yanmaya ve onarılamayan deformasyona sebep olur. Bu tip durumlarda Apple Macbook anakartı'nın değişimi son çaredir.

 

 

 

          

' 12 AY Garanti ..! %100 Orijinal Parça '